Lajme të mira për Pele, legjenda braziliane lë spitalin dhe feston në shtëpi Krishtlindjet

Edson Arantes do Nascimento ose i njohur gjerësisht si Pele, ka marrë lajme të mira duke qenë se pas disa javësh ka braktisur ambientet e spitalit për t’u rikthyer në shtëpi pranë familjes. Legjenda braziliane ka qenë në vëzhgimin e bluzave të bardha për të kryer edhe seancën e fundit të kimioterapisë teksa ka pasur më parë komplikacione për shkak të një tumori i cili iu hoq katër muaj më parë.

Source

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker