Hoti: Brenda një kohe të shkurtër LDK do të kthehet në krye të Qeverisë

Një gjë të tillë Hoti e thotë duke argumentuar me rezultatin e zgjedhjeve lokale ku Lëvizja Vetëvendosje fitoi shumë pak komuna dhe doli keq krahasuar me rezultatin e 14 shkurtit.

Hoti thotë se ajo çfarë ka ndodhur në zgjedhjet lokale është një sinjal që qytetarët e duan në krye të Qeverisë, Lidhjen Demokratike të Kosovës.

“Në asnjë qeveri nuk ka ndodhur që për pak muaj të humbin kaq shumë vota. Dhe ky rezultat na bënë të besojmë e shpresojmë se për një kohë shumë të shkurtër LDK do të kthehet në krye të Qeverisë”, vlerësoi ai në një intervistë për “Blic”.

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker