Armend Muja i përgjigjet vëllait të tij që tha se “Thaçi është zgjidhja e krizës së rrymës”

I ftuar në “Context”, në ATV deputeti i VV-së ka thënë se me vëllain e tij i kanë ndarë rrugët qe 20 vjet dhe nuk ndajnë pikëpamje të njëjta.

“Unë e kam vëlla Gazmend Mujën. Mirëpo në pikëpamje me të dallojmë qe 20 vjet. Asnjëherë çështje politike nuk jemi pajtu dhe nuk kemi diskutu”, tha Armend Muja.

“Unë besoj që Gazmendi është i painformuar, ekspertiza e tij është zero në këtë fushë, opinioni i tij është i manipuluar. Dhe mendoj që qeverisja e z. Thaci, ajo e PDK-së dhe LDK-së e kanë pru këtë gjendje”, tha deputeti i VV-së në Context.

“Ai le ta provoj pse po mendon në atë mënyrë. Nëse ai ka ndonjë autoritet moral dhe intelektual duhet tu referoheni me emër dhe jo vëllai i Armend Mujës”, tha ndër të tjerash Muja.

Vëllai i Armend Mujës: Hashim Thaçi është zgjidhja e problemit me krizën e rrymës

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker