LDK: Rryma duhet ta çoj në shtëpi këtë qeveri

Deputetja Bunjaku tha po ashtu kjo qeveri dështojë ‘krejt dhe drejt’.

“Kriza energjetike sa do që vjen prej rrethanave globale, ajo është tipike dështim i qeverisë së Kosovës në mënyrë se si nuk ka reaguar me kohë, dhe është treguar arrogante karshi qytetarëve dhe projekteve për energjinë. Rryma duhet ta çoj në shtëpi këtë qeveri, dhe kjo qeveri ka dështuar. Qytetarët iu besuan, iu vlerësuan, ju votuan dhe kjo qeveri dështojë tmerrësisht krejt dhe drejt”, deklaroi ajo.

Ndryshe, gjatë tërë ditës në Kuvendin e Kosovës sot është zhvilluar debat me akuza dhe kundërakuza nga pozita dhe opozita.

Në fund të debatit pritet të vendoset në votim një rezolutë me rekomandime. /Rahoveci INFO/

 

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker