Ministri i ri shkon në Amerikë në kohë të variantit Omicron, reagon Kurti

Kurti e ka arsyetuar ministrin e ri të duke thënë se ai është “online”, shkruan Rahoveci INFO.

Kurti tha se ministri i ri e ka siguruar atë se i ka ndarë punët në MSH.

“Nuk ka person që nuk është online dhe i koordinon punët. Pas një karriere në SHBA, një çik si shpejt është dashur të përgatitet të vijë në Kosovë dhe direkt në pandemi. Nuk mund të them se është për qëllime personale sa për institucionin që ka punuar atje. Ka numër të pafundëm të studentëve që kanë doktoruar e magjistruar te ai. Ai mua më ka siguruar që duke i ndarë punët dhe duke qenë “online” nuk do ta cenojë bashkërendimin në MSH”, tha Kurti. /Rahoveci INFO/

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker