Bitcoin vazhdon të bie, Ethereum gjithashtu po humb terren

Çmimet e kriptomonedhave, janë nën presion dhe vazhdojnë të humbasin terren.

Në fillim të dhjetorit, çmimi i Bitcoin ra dhe ra nga rreth 57,000 dollarë në 46,500 dollarë brenda një dite. Që atëherë, monedha digjitale nuk ka qenë vërtet në gjendje të rikuperohet.

Më 27 dhjetor, Bitcoin u rrit përsëri në pothuajse 52,000 dollarë amerikanë, por ra ndjeshëm ditët e fundit. Bitcoin aktualisht vlen rreth 46,500 dollarë.

Ethereum gjithashtu në anën negative

Për monedhat e tjera digjitale të rëndësishme si Ethereum, ndryshimi i çmimeve është dukur i ngjashëm në ditët e fundit. Të hënën, Ethereum vlente më shumë se 4100 dollarë. Monedha e dytë digjitale më e madhe aktualisht po tregtohet me rreth 3600 dollarë.

Një arsye e saktë për rënien e papritur të normave të dy monedhave më të mëdha digjitale nuk ishte e dukshme. Tregtarët shpjeguan luhatjet e çmimeve me tregjet aktualisht më pak likuide para fundit të vitit.

Rritjet në vitin e kaluar

Më 10 nëntor, Bitcoin arriti çmimin e tij rekord paraprak prej pak më shumë se 68,000 dollarë. Bitcoin filloi vitin 2021 me rreth 29,400 dollarë.

Më 1 janar të këtij viti, Ethereum vlente 730 dollarë. Në nëntor, kriptovaluta e dytë më e madhe ka arritur rreth 4.800 dollarë amerikanë. /Rahoveci.INFO/

 

Lajmet Bitcoin vazhdon të bie, Ethereum gjithashtu po humb terren Rahoveci INFO Rahoveci.INFO.

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker