Në referendumin e Serbisë nuk dihet nëse mbahet votimi edhe në Kosovë

Kryetari i KQZ-së atje, Vladimir Dimitrijeviq, i pyetur nëse ka ndonjë informacion nga e ashtuquajtura Zyrë për Kosovën rreth mbajtjes së votimit në Kosovë, ai tha se ende nuk ka ndonjë informacion zyrtar dhe se do ta informojë opinionin sa më shpejt që ta ketë brenda afateve të parapara.

Referendumi për ndryshimin e kushtetutës serbe në fushën e drejtësisë është duke u bërë për të sjellë legjislacionin serb në përputhje me atë evropian në procesin e anëtarësimit të Serbisë në BE.

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker