Një ngjarje e pa zakont në Rahovec!

ish kandidati për kryetar të komunes së Rahovecit nga radhat e PDK-ës Bejtullah Deliut sod i ka ndodhur një ngjarje e pa zakont aji ka regauar me një postim ne facebook e tij.

Bejtullah Deliu. FB shkrimi i plotë.

Një falënderim për Policinë e akosovës,stacioni në Rahovec,për trajtim shumë profesional dhe të shpejtë.

Sot, përjetova një SHOK të papritur, djalin im Orgesi më erdhi në shtëpi i traumatizuar si asnjëherë më parë,thjeshtë më është dukur sikur ka parë ndonjë përbindësh e duke ikur nga “ai”, nuk gjente forcë t’i shqiptojë fjalë nga goja,dridhjet e mjekrës e rrjedhja e lotëve nuk ndaleshin, thjeshtë pamje tmeruese.

Për pak minuta duke e qetësuar,kuptoj se ai ishte maltretuar nga një 51 vjeçar me arsyetim së tre femijë të vegjël më gjuanin bombica plasëse në oborr, dhe më pas, me një gurralec ma thyen xhamin e kerrit.

Kjo ka mjaftuar që ai t’a “kidnapoj” Orgesin duke e mbyllur në oborr të tij (mbi një orë)drisa dy të tjerë i ikën nga duart, me atë “nervozë” mori guximin që t’a shtrëngojë për fyti (Orgesi duke tentuar të hypë nëpër murrë,spse derën e ka mbyllur “monstra”) duke ja lënë shenja, e duke e rrahur me kabllo, i gjithë ky maltretim në Orgesin 10 vjeçar-vetëm 10 ohh Zot 😢😢!

Uroj që organet kompetente të marrin shumë seriozishtë këtë rastë e t’a trajtojnë në mënyrë profesionale, ky “mosntrum” të vetëdijesohet në mënyrë që të mos pësojnë femijët e tjerë.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!