Mbappe kalon shifrën e 200 golave në karrierë

Kylian Mbappe ka arritur në shifrën e 200 golave në karrierë. Sulmuesi francez e ka bërë këtë gjë teksa ende është vetëm 23-vjeçar. Në ndeshjen e sontme ndaj Vennes në kuadër të Kupës së Francës, Mbappe realizoi tre gola për të shkuar në shifrën e 201 golave gjithsej, shkruan Gazeta Express. Ai i ka realizuar 150 gola me Paris Saint-Germainin, 27 me Monacon dhe 24 me ekipin kombëtar të Francës.

Source

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker