Fillon mbledhja e Kuvendit Komunal në Prishtinë, prezente të gjitha partitë

Mbledhja po kryesohet nga asamblisti më i vjetër komunal në kryeqytet, Milazim Vitia, teksa prezente janë parë të gjitha grupet parlamentare, raporton Rahoveci INFO.

Mediumi nga burimet e saja ka marrë vesh se është arritur një koalicion ndërmjet LDK-së dhe PDK-së për bashkëqeverisje të komunës së Prishtinës.

Prezent në sallë janë 51 asamblistët e kryeqytetit, respektivisht të të gjitha partive që kanë siguruar ulëse në Kuvendin Komunal. /Rahoveci INFO/

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker