Formacionet zyrtare: Chelsea – Tottenham/ Lukaku rikthehet në 11-she

Chelsea është nikoqir i Tottenhamit, ndeshje e vlefshme për gjysmëfinalen e parë të “EFL Cup”.

Dy skuadrat londineze kërkojnë vetëm fitore në mënyrë që të kenë avantazhin edhe për ndeshjen kthyese.

Tashmë formacionet e zgjedhura nga Thomas Tuchel, respektivisht Antonio Conte janë bërë zyrtare, ku Lukaku është rikthyer në 11-she pas skandalit javën e kaluar.

Chelsea: Kepa; Rudiger, Sarr, Azpilicueta; Ziyech, Jorginho, Saul, Alonso; Mount, Lukaku, Havertz.

Tottenham: Lloris; Tanganga, Sanchez, Davies; Royal, Skipp, Hojbjerg, Doherty; Son, Kane, Moura

Ndeshja zhvillohet në “Stamford Bridge” dhe nis në ora 20:45. /Rahoveci INFO/

Lajmet Formacionet zyrtare: Chelsea – Tottenham/ Lukaku rikthehet në 11-she Rahoveci INFO Sinjali.

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker