Ka dështuar raundi i parë për zgjedhjen e kryetarit të Kuvendit të Prishtinës

Siç raportoi më herët Rahoveci INFO, Kupina ka dështuar që të votohet për kryesues të Asamblesë komunale në Prishtinë.

Pro tij kanë votuar LDK, PDK, Nisma dhe LB. Nderkohë, edhe pse kanë qendruar në sallë, asamblistët e LVV nuk kanë shfrytëzuar të drejtën e votës.

AAK dhe AKR kanë lëshuar sallën kur ka filluar votimi. Kështu pritet të ndodh edhe në ruandin e dytë, derisa Kupina pritet të zgjidhet në raundin e tretë. /Rahoveci INFO/

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker