Pritet të dështojë raundi i parë i votimeve për Kuvendin Komunal të Prishtinës, mësohen arsyet

Nga salla ku po mbahet mbledhja e Kuvendit Komunal, kanë dalë AAK dhe AKR, gjë që lë të nënkuptohet se nuk do të kenë bashkëpunim me kryetarin aktual, Përparim Rama, raporton Rahoveci INFO.

Në anën tjetër, në votim nuk do të marrë pjesë as Lëvizja Vetëvendosje.

Megjithatë, një gjë e tillë nuk pritet ta rrezikojë votimin e kryesuesit të Kuvendit Komunal, pasi që në emërimin e kryesuesit të Kuvendit vota do të jetë e dyfishtë.  /Rahoveci INFO/

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker