Isa Mustafa e ngushëllon Kadri Veselin për vdekjen e nënës

Ai tha se vdekja e prindit është i rëndë, e veçmas kur nuk je pranë tyre.

“E prita me dhimbje të thellë lajmin për vdekjen e Ajshe Veselit, nënës së ish Kryetarit të Kuvendit të Kosovës dhe të Partisë Demokratike të Kosovës, z. Kadri Veseli. Humbja e prindit, është një moment shumë i rëndë, e veçmas kur nuk ke mundësi të gjendesh afër. Prandaj në këtë dhembje të madhe i shpreh ngushllime z. Kadri Veseli, familjarëve dhe miqëve të kësaj familje të respektuar”, ka shkruar Mustafa.

Ajshe Veseli vdiq sot në moshën 93-vjeçare.

Ajo u u varros në fshatin Broboniq të komunës së Mitrovicës.

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker