Formacionet startuese: Inter – Lazio/ Strakosha e Hysaj titullarë, Muriqi në bankë

Interi zhvillon ndeshjen e parë për vitin 2022 ndaj Lazios, shkruan Sinjali Sport.

Nerazzurri e pret në “Giuezzepe Meazza” skuadrën
kryeqytetase me fillim nga ora 20:45.

Kampioni në fuqi i Italisë zhvillon ndeshjen e
parë për këtë vit, pasi në mesjavë nuk u luajt ndeshja ndaj Bolognas, për shkak
të rasteve me COVID-19.

Zikaltërit gjenden në vendin e dytë me 46 pikë,
mirëpo me dy ndeshje më pak se rivali i qytetit, Milani që ka 48 pikë.

Në anën tjetër Lazio me 32 pikë mbanë vendin e
tetë.

Formacionet për këtë takim janë publikuar, e ku për mysafirët nga fillim luajnë Strakosha dhe Hysaj, ndërsa Muriqi nuk starton përsëri.

Inter: Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Dumfries, Barella, Brozovic, Gagliardini, Perisic; Alexis Sanchez, Lautaro Martinez

Lazio: Strakosha; Hysaj, Luiz Felipe, Radu, Marusic; Milinkovic-Savic, Cataldi, Basic; Felipe Anderson, Immobile, Pedro /Rahoveci INFO/

Lajmet Formacionet startuese: Inter – Lazio/ Strakosha e Hysaj titullarë, Muriqi në bankë Rahoveci INFO Sinjali.

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker