Klay Thompson rikthehet sot pas dy vite e gjysmë

Basketbollisti i Golden State Warriors, Klay Thompson zyrtarisht është rikthyer nga lëndimi.

Thompson përmes një video njoftoi të gjithë se sot do të luajë ndaj Cleveland Cavaliers pas një kohe të gjatë, shkruan Sinjali Sport.

Fundori amerikan për herë të fundit luajti në finalen e vitit 2019 kundër Torontos.

Ai më pas i pësoi dy lëndime të njëpasnjëshme që koha e shërimit i zgjati për të dyja nga një vit.

Thompson tashmë 31-vjeç është një nga basketbollistët më besnik, pasi asnjëherë nuk e ka ndërruar skuadrën, ku është pjesë e Warriors që nga viti 2011.

I njohur për gjuajtje të sakta dhe mbrojtje të mirë, Klay ka fituar tre unazën e artë, si dhe ka marrë pjesë në pesë “All Star Game”./Rahoveci INFO/

Lajmet Klay Thompson rikthehet sot pas dy vite e gjysmë Rahoveci INFO Sinjali.

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker