Projekte të reja po vijnë nga Korab Shaqiri

Këngëtari, Korab Shaqiri së shpejti do të sjell një projekt të ri.

Ai së fundmi, ka bërë të ditur përmes ‘Instagram’-it se projekti i tij mban titullin ”𝓐𝓻𝓽❜𝓴𝓾𝓵𝓵𝓸𝓳”…

Siç duket brenda tij, përfshihen edhe disa këngë tjera si: ”Udha e hënës”, ”Jetëdhënësja e zemrës”, ”Derada”, ”Hasan aga” si dhe ”Atje u rritëm”.

Përveç kësaj, vitin që lam pas vepra e kompozitorit, Korab Shaqiri ishte prezantuar në finalen e festivalit prestigjioz “SAKRARIUM COMPOSERS COMPETITION”, që mbahej në qytetin Liviv të Ukrainës.

Vepra “I miri i motrës” nga Korab Shaqiri ngërthen në vete elemente burimore të traditës shqiptare.

Për sa i përket jetës private, Korab Shaqiri është i martuar dhe ka një djalë./21Media

Lajmet Projekte të reja po vijnë nga Korab Shaqiri Rahoveci INFO .

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker