Volkswagen po vjen me një version të modelit elektrik ID

Volkswagen do të prezantojë zyrtarisht versionin e prodhimit të modelit elektrik ID.Buzz më 9 mars.

Kur të dalë në treg, evropianët do të jenë në gjendje të zgjedhin midis versioneve me bazë më të gjatë dhe më të shkurtër të rrotave, dhe modelet komerciale do të jenë gjithashtu të disponueshme. Gjithashtu, në Kontinentin e Vjetër pritet një version vetëdrejtues.

Modelet bazë duhet të ofrohen me fuqi në rrotat e pasme dhe me 200 kuaj fuqi, ndërsa versioni më i fuqishëm duhet të ketë fuqi në të gjitha rrotat dhe 300 kuaj fuqi. Gjithashtu, duhet të ketë tre bateri me kapacitet të ndryshëm.

ID.Buzz mund të mos jetë në gjendje të përputhet me suksesin e ID.4, por gjithsesi mund të jetë një nga makinat elektrike më të rëndësishme të Volkswagen.

Ashtu si me “Bug”, dizajni i furgonit të VW mbetet legjendar, kështu që ky model mund të tërheqë klientët në të gjithë linjën e automjeteve elektrike të markës gjermane. /Rahoveci.INFO/

Lajmet Volkswagen po vjen me një version të modelit elektrik ID Rahoveci INFO Rahoveci.INFO.

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker