Dortmund nënshkruan me talentin Mane

BVB ka njoftuar zyrtarisht se ka transferuar 16 vjeçarin Filippo Mane.

Sipas depertamentit për futbollistët e rinj të Borussia Dortmund ata kanë nënshkruar me 16 vjeçarin Filipoo Mane nga Sampdoria.

I riu që që përfaqëson Italinë, do të luajë ne skuadrën U19 të trajnerit Mike Tullberg kur të fillon pjesa e dytë e sezonit.

Ne jemi të lumtur që e kemi Filipoo Mane me të cilin do të nënshkruajmë kontratë afatgjate. Një djalë më të vërtetë i mirë, i cili ka dashur që hapat e ardhshme t’i bëjë në Borussia Dortmund dhe të zhvillohet përmes sistemit tonë te të rinjve”, tha Lars Ricken.

/Rahoveci INFO/

Lajmet Dortmund nënshkruan me talentin Mane Rahoveci INFO Sinjali.

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker