A pranoi ftesë Vitia për të qenë drejtor i Shëndetësisë në Prishtinë? Përgjigjet Sveçla

Ai në T7 deklaroi se Rama tha se është i hapur që Arben Vitinë ta bëjë drejtor vetëm për spektakël mediatik.

“Atë deklaratë z.Rama e ka bërë më tepër për show mediatik. LVV-ja e ka një adresë të saktë. Është subjekti më i madh në kryeqytet dhe subjekti më i madh në vend dhe me aq sa kam njohuri unë si shef i grupit të asamblistëve, në adresën tonë nuk ka arritur asnjë ofertë nga z.Rama”, deklaroi Sveçla.

Lidhur me atë se a do ta pranonte VV-ja, ftesën që Vitia të bëhet drejtor në rast se Rama ofron një gjë të tillë, Sveçla tha se një gjë e tillë do të vendosej në organet e VV-së.

“Çështja e pranimit të ofertës do të diskutohej në organet e LVV-së, mirëpo parimisht ne e kemi lexuar rezultatin e  zgjedhjeve të nëntorit dhe kemi vlerësuar që qytetarët e Prishtinës kanë vendosur që LVV-ja kësaj radhe të jetë në opozitë”, ka thënë ai.

Lajmet A pranoi ftesë Vitia për të qenë drejtor i Shëndetësisë në Prishtinë? Përgjigjet Sveçla Rahoveci INFO Rahoveci INFO.

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker