Coutinho kalon testet mjekësore te Aston Villa, Gerrard mezi pret ta menaxhojë

Philippe Coutinho ka përfunduar me sukses testet mjekësore dhe aktualisht ndodhet në Francë duke marrë leje pune, transmeton Sinjali Sport.

Trajneri Steven Gerrard tha: Philippe është
aktualisht në procesin e finalizimit të dokumenteve të tij të imigracionit dhe
ne mezi presim ta marrim atë në fushën stërvitore me grupin të mërkurën në
Bodymoor.

“Ai është një futbollist i jashtëzakonshëm që mburret me një CV shumë mbresëlënëse të shoqëruar me shumë nderime elitare.

Jam shumë i kënaqur që kemi qenë në gjendje ta sjellim atë në bord dhe mezi pres të punoj me të.

Ai është një lojtar me të cilin kam shijuar të luaja më parë dhe e di që pjesa tjetër e skuadrës këtu në Aston Villa do të përfitojë nga cilësia dhe përvoja e tij. Prania e tij do të jetë e paçmueshme duke pasur parasysh dëmtimet dhe turneu AFCON ka reduktuar opsionet tona sulmuese”, ka përfunduar Gerrard.

/Rahoveci INFO/

Lajmet Coutinho kalon testet mjekësore te Aston Villa, Gerrard mezi pret ta menaxhojë Rahoveci INFO Sinjali.

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker