Leeds dhe Hull City të interesuar për Vedat Muriqin

Sulmuesi i kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi mund të kalojë në futbollin anglez, pasi dy skuadra kanë shfaqur interesim për të.

Muriqi nuk ka kaluar mirë në Lazio dhe pritet të largohet së shpejti.

Sipas raportimeve nga Calciomercato, Muriqi ka zgjuar interesim në Premier League, nga skuadra e Leeds United.

Edhe Hull City interesohej për lojtarin, por tashmë thuhet të kenë kthyer vëmendjen kah opsione të tjera.

Muriqi aktualisht ka bllokuar merkaton e Lazios, pasi skuadra nuk po pranon ndonjë ofertë zyrtare për të.

/Rahoveci INFO/

Lajmet Leeds dhe Hull City të interesuar për Vedat Muriqin Rahoveci INFO Sinjali.

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker