Haradinaj: Albini i refuzojke projektet amerikane si me fol për motin

‘’Na duhet me kanë atraktiv me Amerikën, me shtet ligjor, siguri. I patëm dy herë opsionet amerikane, ‘Contour Globalin’ dhe gazsjellësin”.

“Ky zotnia jonë, gazsjellësit amerikan, 200 milionë pare falë, edhe njëherë i tha ‘jo’. A e pat me çfarë gjakftohtësie folke thu ti është t’u e kallxu motin. Është e pabesueshme. Këto janë situata serioze’’, ka thënë Haradinaj, në Debat Plus.

Tutje ai ka theksuar se sjellja e Kurtit në raport me këtë projekt është e rrezikshme për Kosovën.

Lajmet Haradinaj: Albini i refuzojke projektet amerikane si me fol për motin Rahoveci INFO Rahoveci.info.

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker