Inter kampion i ri i Superkupës, Sanchez me golin e kohës shtesë siguroi triumfin ndaj Juventusit

Sonte (e mërkurë) u zhvillua supersfida mes Interit dhe Juventusit në kuadër të finales për Superkupën e Italisë.

Dueli i dy rivalëve të përbetuar përfundoi pa fitues në 90 minuta me rezultat 1-1, derisa kampioni u shpall pas vazhdimeve 2-1.

Interi fitoi kupën fal golit të minutës së 121-të nga Alexis Sanchez.

Në kohën e rregullt golat u shënuan nga Weston McKennie dhe Lautaro Martinez.

/Rahoveci INFO/

Lajmet Inter kampion i ri i Superkupës, Sanchez me golin e kohës shtesë siguroi triumfin ndaj Juventusit Rahoveci INFO Sinjali.

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker