“Në sy të gruas dhe vajzës më ka gjuajt”, rrëfimi i Bekim Gashit që u plagos në Prizren veç pse i ra borisë

Bekim Gashi ishte plagosur nga personi me iniciale L.V. që tashmë ndodhet në paraburgim.

Sipas gjykatës, deri te plagosja erdhi pasi që Bekimi i kishte rënë borisë disa herë për ta sinjalizuar të pandehurin që të lëvizë dhe ta lirojë rrugën.

Bekim Gashi ka dhënë versionin e tij për ngjarjen përmes një shënimi në Facebook.

Sipas tij, i dyshuari për tentim vrasjen e tij e kishte bllokuar rrugën, “për të bërë muhabet” dhe ndonëse ky e kishte sinjalizuar disa herë që ta lironte rrugën, duke i rënë borisë, ai nuk e kishte bërë një gjë të tillë.

Herën e fundit, kur Bekimi i kishte rënë borisë, pretendon se L.V. ka dalë nga vetura dhe i ishte afruar te vetura duke i bërtitur, për t’u kthyer më pas në veturën e tij, ku e kishte marrë armën e zjarrit me të cilën dyshohet se e ka qëlluar Bekim Gashin.

Ai thotë se e ka lajmëruar Policinë dhe derisa ishte kthyer në anën e majtë, thotë se i dyshuari e ka goditur me tytën e armës dhe derisa Bekimi kishte tentuar që ta neutralizonte, Leka dyshohet se ka shtënë me armë zjarri, duke e goditur sipërfaqësisht në këmbën e majtë.

Në atë moment, i plagosuri thotë se ka arritur që ta neutralizojë dhe ta mbajë të bllokuar për 15 minuta, derisa ka ardhur Policia në vendin e ngjarjes.

E gjithë kjo ngjarje, sipas Bekimit, është zhvilluar në sytë e gruas dhe vajzës së tij 5-vjeçare, të cilat ndodheshin me të në veturë.

“Unë, Bekim Ukë Gashi, isha duke shkua me punë familjare, me shoqen dhe vajzën e vogël 5-vjeçare. Në mes të rrugës ky matrapazi e ka ndal kerrin edhe ia ka kris muhabetit me një person tjetër, për pak kohë i rashë borisë (sirenës), dhe ai e mbante rrugën e bllokuar. Mbas pak prapë i rashë (sirenës) e ai njëjtë vazhdonte muhabetin, mbas një kohe prapë reagova me (sirenë) dhe ky matrapazi doli prej kerrit u afrua të unë me fjalët: “Ça ki a nuk po të pritet a”. Unë isha në kerr dhe i thash: “Skajoje kerrin edhe tanë ditën bon muhabet”. Matrapazi ma ktheu “kush k… je ti”, dhe dola prej kerrit, i thash: Mos përdor fjalë të flliqta o IDIOT.”

Gashi rrëfen tutje se në këtë moment situata ka eskaluar.

“Në atë moment matrapazi është kthyer te kerri vet e ka marrë alltinë edhe më është u afrua me fjalët: “Çka po do tash”. Unë ja ktheva, “trimat nuk nxjerrin alltia, i ligi e nxjerrë prej tutës, tash do të kesh punë me polici”. E thirra 192-shin dhe u ktheva në pozitën e djathtë, në atë moment ky matrapaz në mënyrë tinzake më ka goditë me “qyk të Alltisë” në pjesën e majtë të kokës. Në atë moment telefoni më ka ra prej dorës dhe ju vërsula për t’ia bllokuar alltinë, kur ia kom ulë alltinë, matrapazi një plumb e ka shkrep ku plumbi ma ka kapur këmbën e majtë, d.m.th. plagë sipërfaqësore dhe mbas kësaj arrita që t’ia bllokoj alltinë dhe matrapazin totalisht, që mos të mund të lëvizte deri sa të vijnë policia.15 minuta e kam mbajt këtë matrapaz të bllokuar që mos të mundet me përdor armën”, rrëfen tutje Bekim Gashi.

Gashi rrëfen se me të arritur policia, personi në fjalë është arrestuar.

 

Lajmet “Në sy të gruas dhe vajzës më ka gjuajt”, rrëfimi i Bekim Gashit që u plagos në Prizren veç pse i ra borisë >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!