Policët irritohen me Qeverinë e cila s’ua dha rrogën e 13-të

Të gjithë u mburrën me ta.

Por, kur ata dhe kolegët e tyre kërkuan një shpërblim sa rroga që marrin për shkak të angazhimeve të shtuara gjatë vitit të kaluar, ekzekutivi as që u ktheu përgjigje, njofton Klan Kosova.

Sindikata e Policisë shkresën ia drejtoi Ministrisë së Punëve të Brendshme, nga ku i thanë Klan Kosovës se kërkesën e kanë përcjellë te dikasteri i financave.

Nga kjo e fundit, për këtë çështje nuk kthyen përgjigje gjatë ditës së sotme.

 

Lajmet Policët irritohen me Qeverinë e cila s’ua dha rrogën e 13-të >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!