Referendumi i Serbisë: Nis takimi i QUINT-it me krerët e shtetit

Në objektin e presidencës, diplomatët ndërkombëtarë po diskutojnë me presidenten Vjosa Osmani, kryeministrin Albin Kurti dhe kryeparlamentarin, Glauk Konjufca.

Qeveria e Kosovës ka qenë e prerë në vendimin kundër lejimit të mbajtjes së referendumit serb në Kosovë më 16 janar.

Ata kanë ofruar dy alternativa, që votimi të bëhet perms postës apo përmes Zyrës Ndërlidhëse në Prishtinë. /Rahoveci INFO/

Lajmet Referendumi i Serbisë: Nis takimi i QUINT-it me krerët e shtetit Rahoveci INFO Rahoveci INFO.

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker