Vuçiq mesazh Kurtit për zgjedhjet e prillit, tregon se synon mbajtjen e tyre edhe në Kosovë

Vuçiq i ka dërguar mesazh kryeministrit Albin Kurti, se shpreson që të mos ndërhyjë dikush në votimin e serbëve në Kosovë, duke paralajmëruar edhe për pasoja.

Madje, kur gazetari i tha se kryeministri i Kosovës ishte më i fortë se shtetet e QUINT-it dhe BE-ja, pasi e ndaloi referendumin serb në Kosovë, Vuçiq qeshi duke thënë se ‘ishte një shaka e mirë’.

“Jam shumë i vrenjtur dhe dinak, por buzëqesh kur më thonë se kanë lëshuar një deklaratë, por Kurti nuk ka dashur të dëgjojë”, tha presidenti serb për TV Pink.

Gjithashtu, Vuçiq tha se sa i përket mbajtjes së referendumit serb në Kosovë, disa faktorë të tjerë janë sjellë në mënyrë të papërgjegjshme, duke mos përmendur emra.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!