Zhvillime të reja: Policia në kërkim të majmunëve që ikën pas aksidentit me kamion

Rimorkio, e cila po transportonte majmunët në një laborator në Florida, u përplas me një kamion hale në një autostradë në Pensilvani, transmeton Rahoveci INFO.

Askush nuk u lëndua, por disa majmunë arritën të shpëtonin.

Dy janë gjetur, por autoritetet ende po përpiqen t’i kapin, raporton New York Times.

Dy të tjerë mbeten në arrati, majmunët me bisht të gjatë janë të kërkuar për kërkime për vaksinat e koronavirusit.

Punonjësa e Policisë së Shtetit të Pensilvanisë, Andrea Pelachick, konfirmoi gjuetinë për majmunët e arratisur në Montour County.

“Mjeti i përfshirë po ndiqte 100 majmunë dhe kur ndodhi përplasja një grusht majmunësh dolën jashtë”, tha ajo për NBC News. /Rahoveci INFO/

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!