Miratohet strategjia për Bujqësi dhe Zhvillim Rural, ndahen 2.5 milionë euro për bujqit

Qeveria ka marrë vendim për të ndarë 2.5 milionë euro shtesë për fermerët që janë përfitues të Programit të Pagesave direkte për vitin 2021. Në mbledhjen e qeverisë shtë miratuar edhe strategjia për Bujqësi dhe Zhvillim Rural 2022-2028. “Vetëm sot 2.5 milion shtesë me vendim të Qeverisë për fermerët përfitues të Programit të Pagesave Direkte 2021! Bujqësia, për herë të parë me Strategji!

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!