Arbër Xhaferi intelektuali i madh që nuk ndalet duke thënë shumë gjëra të mençura edhe pas vdekjes

Arbër Xhaferi intelektuali i madh që nuk ndalet duke thënë shumë gjëra të mençura edhe pas vdekjes
Rahoveci INFO – – Drejt, shpejt, guximshëm… 13 vitë me ju!

Shkruan: Ejup BERIShA

Njeriu i madh me të cilin mund të bashkëbisedosh edhe pas vdekjes së tij pa dyshim është Arbër Xhaferi.

Me një intelektual të madh si ai mund të bisedosh lirshëm edhe pse nuk është më në mesin tonë i pranishëm fizikisht. Ai edhe tani ka çka thotë shumë gjëra të mençura pra edhe pas vdekjes së tij.

A e dini pse sepse intelektuali nuk kufizohet në kohë kur mendon, gjykon, logjikon, krijon dhe flet. I tillë është Arbër Xhaferi i cili fatkeqësisht ka krijuar dhe u ka folur njerëzve që për pak kohë e harrojnë të tashmen e lere më të kaluarën e tyre të rëndomtë e sa për aspektin intelektual të mos flasim. Intelektuali i madh në sytë e njerëzve të vegjël bëhet politikan i vogël i tillë ishte edhe Arbër Xhaferi të cilit nuk i besonin shumë zgjedhësit shqiptar në zgjedhje apo në politikë por kjo ishte një gabim i madh sepse sa u përket gabimeve dhe lëshimeve të bëra në politikë poshtë lartë të gjitha Partitë politike shqiptare janë të njëjta pra të gjitha e kanë të njëjtin ves gabojnë me kombin.

Nga këtu del se Arbrit edhe postmortum duhet që zgjedhësit shqiptar këtu te ne ti kërkojnë falje për dyshimin që e kishin ndaj tij në skenën politike.

Pusho i qetë o Intelektual i madh o Arbër Xhaferi ne bisedimin intelektual do ta vazhdojmë me ty.

Lajmet Arbër Xhaferi intelektuali i madh që nuk ndalet duke thënë shumë gjëra të mençura edhe pas vdekjes >> Rahoveci INFO. Shkruar nga: Mentor Barani

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!