Tritoli në banesën e Armand Dukës, arrestohet autori në një lagje me kreun e FSHF, pronar biznesi

Arlen Hasanaj është arrestuar nga policia në lidhje me shpërthimin e tritolit në banesën e Armand Dukës një natë më parë. 34-vjeçari është vënë në pranga mbrëmjen e sotme nga blutë e Durrësit.

Burime bëjnë me dije për ABC se është banor i lagjes dhe pronari i një biznesi në zonë. Mësohet se Hasanaj ka në pronësi një biznes bar kafe dhe market, Euroshop.

Vetë Duka,  pak minuta pas ngjarjes deklaroi se e ka parë autorin nga kamerat e sigurisë, i cili ishte shfaqur i maskuar me kapuç dhe më pas është larguar me shpejtësi.

Nga shpërthimi i lëndës plasëse nuk pati dëmtime të mëdha, ndërsa kreu i FSHF Armand Duka dyshon se këto ngjarje kanë të bëjnë me zhvillimet e fundit për sa u përket zgjedhjeve në Federatën Shqiptare të Futbollit.

Ai ka treguar edhe një mesazh kërcënues të ardhur në celularin e tij, ku i kërkojnë të japë dorëheqjen në të kundër do e vrasin./Rahoveci info&abcnews.al/

Lajmet Tritoli në banesën e Armand Dukës, arrestohet autori në një lagje me kreun e FSHF, pronar biznesi >> Rahoveci info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!