Mblidhet sot parlamenti i Kosovës, diskutohet mbi masat e pandemisë

Në kufirin ndarës me Kosovën ka gjithnjë e më shumë shtetas shqiptarë, të cilët po kthehen për faktin se nuk kanë tre doza të vaksinës kundër koronavirus apo dy doza dhe testin negativ PCR.

Kjo po krijon shqetësim të madh jo vetëm mes qytetarëve, por edhe ekspertëve. Por qeveria e Kosovës e justifikon këtë me faktin e përhapjes së gjerë të variantit të ri Omicron.

Parlamenti i Kosovës mblidhet sot në orën 11:00 në seancë, ku në qendër të diskutimeve është pandemia dhe masat që hyjnë në fuqi, prej së hënës së kësaj jave.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!