Ministri Peci merr pjesë në Forumin Global për Ushqim dhe Bujqësi

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci po merr pjesë në Forumin Global për Ushqim dhe Bujqësi e cila po mbahet në Berlin. Për shkak të situatës aktuale me pandeminë, këtë vit ky forum po i zhvillon punimet e veta online. Tema kryesore e këtij viti ishte cilësia e tokës bujqësore dhe siguria ushqimore, ndërsa nga ana e tij, ministri Faton Peci në fjalimin e tij u zotua se…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!