Natyra Kuçi: Policia na sulmonte tinëzisht, Molliqaj reagoi në vetëmbrojtje

Zëdhënësja e PSD-së, Natyra Kuçi, thotë se policët zyrtarë e civilë i kanë sulmuar tinëzisht gjatë protestës së sotme.

Kuçi mes tjerash theksoi se Molliqaj reagoi në vetëmbrojtje.

“Protesta e sotme ishe madhështore dhe policia ishte shumë e dhunshme. Policët zyrtarë dhe civilë na ofendonin dhe sulmonin me grushte tinëzisht. Molliqaj pati reagim në vetëmbrojtje”.

“Çfarë keni parë në pamje ishte reagim i yni në vetëmbrojtje, asesi mjet e qëllim”, tha Kuçi për Klankosova.tv.

Policia e Kosovës nëpërmjet një njoftimi për media bëri të ditur se disa nga pjesmarrësit kanë shpërfillur urdhërat e zyrtarëve policor, të cilët përtej hudhjes së gjësendeve të ndryshme, me veprimet dhe sjelljet e tyre u kanë shkakuar lëndime të lehta tre zyrtarëve policor që ishin në kryerje të detyrës zyrtare.

Zëdhënësja e PSD-së thotë se sipas saj “Policia raportoi këtë pasi pa pamjet, pasi duke e ditur dhunën që shkaktuan nuk reaguan deri vonë”.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!