S’ndalet PSD: Paralajmëron organizimin e protestave tjera kundër shtrenjtimit të rrymës

Kjo parti me anë të një reagimi pas tubimit të sotëm ka thënë se qytetarët u bashkuan dhe manifestuan kundër trinomit Qeveri – Kesco – Zrre, shkruan Rahoveci INFO.

“Ishin shumë, dhe shumë të vendosur. Nuk pranojmë çmime të rritura për llogari të KESCO-s. Qytetarët folën sepse vepruan. U bashkuam në shesh dhe manifestuam kundër trinomit Qeveri-KESCO-ZrrE”, ka shkruar PSD.

“Vazhdojmë: protesta, aksione, tubime. Protesta, aksione, tubime”, ka thënë PSD në fund të reagimit. /Rahoveci INFO/

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!