Këto pjesë të Prishtinës kanë mbetur pa ujë

“Ekipet jane duke punuar nga mengjesi, mirepo si pasoje qe linja eshte ngrire nga temperaturat e uleta, shkak i nje ndertuesi qe ka zbuluar linjen dhe e ka lene te ekspozuar ndaj temperaturave te jashtme, jemi detyruar te nderpresim ujin, per ti hapur rruge nderhyrjes nga ekipet tona.

Rasti ne fjale mbyllet per 1 ore, ku edhe do rikthehet furnizimi. Ne varesi te objektit dhe katit ku gjendeni mund te vonohet furnizimi edhe me shume. Si pasoje e kesaj nderhyrje pa uje kane mebtur edhe objektet ne rrugen “Holgen Petersen”, “Malush Kosova” si dhe disa objekte ne rrugen “B””, thuhet në njoftimin e KRU “Prishtina”.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!