Maserati fillon testimin dimëror të modelit Grecale

Crossoveri i ri Maserati, i cili është një numër më i vogël se modeli SUV Levante, do të prezantohet në pranverë.

Në pamjet e shpërndara, shihen testet e fundit dimërore të modelit të ri të crossoverit Grecale, i cili po përballet me borën dhe akullin nën fletën e kuqe të kamuflazhit këto ditë në buzë të Rrethit Arktik në temperaturën e ajrit prej -30 gradë Celsius.

Në pjesët e ngrira të Suedisë dhe Finlandës, inxhinierët dhe drejtuesit e testeve të Maserati po shqyrtojnë se si disa komponentë mekanikë të kryqëzimit kompakt po përballen me disavantazhet.industria e automobilave.

Për një numër më të vogël se SUV-i Levante i Maserati, Grecale në të ardhmen e parashikueshme do të ofrohet në një kombinim që do të fuqizohet vetëm nga energjia elektrike, por do të fuqizohet nga motorë turbo benzine para kësaj.

Edhe pse ende nuk është konfirmuar zyrtarisht, ka të dhëna se versioni më i fuqishëm (Trofeo) mund të fuqizohet nga motori i ri trelitërsh biturbo V6 i Maserati ‘Nettuno’, i cili në supersport dyvendësh MC20 ka 630 kuaj/fuqi në 7500 rpm dhe 730 Nm, me çift rrotullues në 3,000 rpm.

Gjithashtu edhe motori 2.9-litërsh biturbo V6 (510 hp) i fuqizuar nga SUV më i fuqishëm i Alfa Stelvio Quadrifoglio është gjithashtu në lojë. Data dhe vendi i premierës janë ende enigmatike. /Rahoveci.INFO/

Princ Janar

Lajmet Maserati fillon testimin dimëror të modelit Grecale >> Rahoveci.INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!