UEFA kërkon nga Ancelotti të futet përsëri në provimin për trajner

Carlo Ancelotti është një nga trajnerët më të suksesshëm në historinë e menaxhimit të klubit dhe aktualisht në krye të Real Madridit, por UEFA dëshiron që të bëjë një provim përpara se të mund të ulet sërish në stol.

Sipas “Corriere dello Sport”, simbolet e trajnerit të Ancelottit skadonin më 31 dhjetor 2021.

Kjo do të thotë se UEFA dërgoi një letër duke paralajmëruar 62-vjeçarin italian se do t’i duhej të kalonte një provim dhe të jepej plotësisht i qartë përpara se të rinovohej certifikata.

Mes Milan, Chelsea, PSG, Real Madrid dhe Bayern Munich, Ancelotti ka ngritur 21 trofe të ndryshëm në nivel klubi si trajner.

Kjo përfshin tre edicione të Ligës së Kampionëve, titujt e Ligës në Itali, Francë dhe Angli, dy Kupa të Botës për klube dhe vetëm muajin e kaluar fitoi Superkupën e Spanjës me Real Madridin.

Raporti pretendon se Federata Spanjolle ka kontaktuar UEFA-në për të sugjeruar me mirësjellje vendosjen e Ancelottit në një proces ekzaminimi pas 1200 ndeshjeve do t’i bëjë të gjithë të përfshirët të duken budallenj./Rahoveci info/

Lajmet UEFA kërkon nga Ancelotti të futet përsëri në provimin për trajner >> Rahoveci info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!