​22-vjeçarja që duket si fëmijë: S’mund të grimohem pasi njerëzit e gjykojnë nënën time

Për shkak të kimioterapisë, gjëndra e saj e hipofizës mbeti e fjetur. Shauna nga Pittsburgh, Pennsylvania është 22-vjeç, por duket sikur t’i kishte tetë. Në një emision dokumentar për TLC, ajo tha se jeta e saj ishte e vështirë për shkak të kësaj. Ajo as nuk mund të grimohet.

TLC ndau një klip në TikTok që tregon një pjesë të problemeve me të cilat përballen Shauna dhe nëna e saj për faktin se Shauna i pëlqen të dalë e grimuar.

“Shauna i pëlqen të vishet si çdo 22-vjeçare tjetër. Por kur dalim bashkë, njerëzit na shikojnë çuditërisht dhe kanë komente negative. Më vijnë shpesh shikime që thonë: ‘Si mund ta lejosh fëmijën tënd të vishet kështu””, tha nëna e saj.

Ndërsa nëna e saj duhet të përballet me shumicën e dënimeve të të tjerëve, sepse ata nuk janë në dijeni të gjendjes së saj, Shauna flet për fajin e saj.

“Nëna ime duhet të shpjegojë se unë jam mjaft e rritur për të marrë vendimet e mia dhe ata nuk i besojnë asaj. E quajnë gënjeshtare dhe nuk është argëtuese. Ndihem tmerrësisht për nënën time sepse nuk jam unë ajo që duhet të përballem me dënimin”, tha Shauna.

Edhe pse e kupton pse njerëzit i afrohen nënës së saj në vend të saj, ajo shpjegoi se do të ishte “më e përshtatshme” nëse njerëzit t’i afroheshin dhe t’i thoshin ato gjëra dhe ta linin nënën e saj jashtë saj.

Megjithatë, grimi është problemi i saj më i vogël. Është shumë e vështirë për të që të gjejë dashurinë, pasi siç thotë ajo, ajo tërheq vetëm frikacakë dhe idiotë.

“Kam qenë vetëm gjatë gjithë jetës. Unë jam e shkurtër dhe më lini të qetë! Më tërheqin vazhdimisht frikacakët dhe idiotët. Është tmerrësisht e vështirë të gjesh dikë, por duhet të rrezikosh që të kesh fat”, ka përfunduar ajo, raporton “The Sun”.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!