Kusari-Lila flet për herë të parë për vëllain: Ishte sulm politik, unë e familja gëzohemi për sukseset e tij

Ajo në ‘Prime Time’ është shprehur se ajo “fushatë” sipas saj ishte sulm politik, ndërsa ka shtuar se ajo, por edhe familja në tërësi krenohen me sukseset e vëllait të saj.

Ndiqeni më poshtë deklarimin e saj:

“Nëse një shoqëri sic është shoqëria jonë pretendon të ketë lirinë e mirëfilltë, që ne e dimë çka do të thotë cenimi i lirisë, nuk ka të drejtë askush të gjykoj dikë  tjetër në raste kur flasim për norma të pranuar në një shoqërie të mirëfilltë. Mënyra dhe tendenca e të tjerëve që kinse në një status përmendini, situatën emrin tem, përmendin mos angazhimin publik të vëllaut tim po i përmenin edhe LVV të trija bashkë për mue nuk kishte mbështetje fare. Unë nuk kam pranu me u bë pre e një lufte që nuk e ka pasur synimin mbrojtjen e të drejtave të personave të komunitet LGBTI në Kosovë a po ka pasur synim për një luftë politike”, tha Kusari-Lila në Kanal10.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!