Momenti i tmerrshëm kur stuhia lëkund avionin gjatë uljes

Një moment i tmerrshëm është regjistruar në Britaninë e Madhe, kur një avion pothuajse u përmbys nga erërat e fuqishme të stuhisë Corrie, gjatë një uljeje të dështuar në Heathrow.

Pamjet tronditëse u kapën nga vëzhguesit e aeroplanit të hënën, ndërsa stuhia Corrie vazhdonte të godiste vendin.

Erërat me shpejtësi deri në 92 milje në orë kanë shkaktuar shkatërrim në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, këtë fundjavë, pasi stuhia Corrie goditi vendin, duke lënë dy viktima, mijëra pa energji elektrike, si edhe duke mbyllur shkollat ​​dhe duke anuluar trenat.

Avioni po vinte në aeroportin e Londrës të hënën, pak pas mesditës, pasi u nis nga Aberdeen rreth orës 10:50 të mëngjesit. Pamjet tronditëse të kapura nga platforma e transmetimit të drejtpërdrejtë Big Jet TV treguan se aeroplani pothuajse rrotullohej pasi afrohej me erëra të forta, gjë që detyroi pilotin të ngrihej përsëri dhe të afrohej për një përpjekje të dytë.

Në video, avioni duket se lëkundet nga njëra anë në tjetrën, ndërsa godet asfaltin përpara se të mbështetet fort në anën e majtë, duke u balancuar në rrotat e majta, ndërsa afrohet në Heathrow.

Ndërsa piloti lufton për të parandaluar përplasjen, bishti i avionit duket se prek asfaltin përpara se avioni të largohet nga pista dhe të kthehet në ajër për një përpjekje tjetër. Vëzhguesit e tronditur të avionit lavdërojnë pilotin që shmangu katastrofën.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!