“Future Nostalgia” albumi më i dëgjuar në Spotify

Albumi “Future Nostalgia” i artistes shqiptare, Dua Lipa është bërë albumi më i dëgjuar në histori në platformën Spotify nga një artiste femër.

Sipas Complex Music, “Future Nostalgia” ka prekur shifrën e 9 miliardë transmetimeve.

Më pas, The Weeknd është bërë artisti i parë që ka kaluar 1 miliardë transmetime në Spotify në vitin 2022. Gjithashtu, ai është bërë artisti më i njohur në Spotify, me mbi 85.6 milionë dëgjues në tërë botën.

Bashkëpunimi i Doja Cat&SZA – “Kiss me more”, është bërë projekti që në kohë rekord ka prekur 1 miliard transmetime ne historinë e Spotify.

Si dhe Adele, bëhet artistja e parë që dy këngë e dy albume i kanë qëndruar për 10 javë në vendin e parë në Billboard 200./21Media

Lajmet “Future Nostalgia” albumi më i dëgjuar në Spotify >> .

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!