ASK publikon “Indeksin e çmimeve në Bujqësi“ për tremujorin e katërt

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Indeksin e Çmimeve të Prodhimeve dhe Çmimet në Bujqësi“ për tremujorin e katërt (TM4 2021) ( 2015 =100). ASK-ja ka bërë ndërrimin e vitit bazë të indeksit nga 2010=100 në 2015=100 sipas metodologjisë së Eurostatit. Ky publikim është i bazuar në grumbullimin e çmimeve të prodhimeve bujqësore vendore në Kosovë. Grumbullimi i të dhënave është…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!