I bllokohen llogaritë bankarë kompanisë “Pastrimi”, nga nesër kontejnerët nuk ka kush i zbrazë

Po ashtu, Kompania “Pastrimi”, Sh.A-Prishtinë njofton se nga dita e nesërme me dt. 09.02.2022 kompania nuk do të ketë mundësi të bëjë grumbullimin dhe largimin e mbeturinave për arsye te bllokimit te xhirollogarive bankare nga Kompania për Menaxhimin e Deponive te Kosovës, prandaj duhet të bëjmë ndërprerjen e shërbimit te mbeturinave.

Kompania “Pastrimi”,  Sh.A-Prishtinë kërkon mirëkuptimin e qytetarëve deri ne zgjidhjen e këtij problem.

Kjo kompani bënë mbledhjen e mbeturinave në 6 komuna të Kosovës që janë në regjionin e Prishtinë. /Rahoveci.info/

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!