Këtu mund ta llogaritni se sa do t’iu vijë fatura e rrymës me tarifat e reja

Kalkulatori u tregon saktë se sa do të kushtojë fatura e rrymës bazuar në shpenzimin e energjisë elektrike gjatë kohës që rryma është më shtrenjtë dhe në kohën që rryma është më lirë, shkruan Rahoveci.info.

Këta konsumatorë do të duhet të paguajnë 5.9 centë për tarifën e ultë dhe 12.52 centë për tarifën e lartë.

Ata që do të shpenzojnë energji elektrike deri në 800 kwh nuk do të faturohen me çmimin e ri, derisa ata që e kalojnë 800 kËh, me çmimin e ri do t’iu llogaritet vetëm sasia e harxhuar mbi këtë vlerë. /Rahoveci.info/

Kalkulatorin mund ta shkarkoni duke klikuar KËTU.

 

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!