Nuk kalon mocioni për debat rreth shtrenjtimit të rrymës: Lëshojnë sallën PDK e LDK

Vendimi i ZRRE-së për shtrenjtimin e rrymës ka bërë që deputetët të kërkojnë një debat parlamentar, si çështje urgjente, përcjell Rahoveci INFO.

Pas propozimit nga PDK për një mocion për debat rreth vendimit të ZRRE për shtrenjtimin e rrymës, nuk u plotësua kuorumi për të kaluar këtë mocion.

Përfaqësuesit e Partisë Demokratike të Kosovës dhe ata të Lidhjes Demokratike të Kosovës në parlamentin e Kosovës kanë lëshuar seancën e sotme të Kuvendit. /Rahoveci INFO/

PDK kërkon debat për rritjen e çmimit të rrymës, VV refuzon të votojë

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!