S’ka rrymë, ka shtrenjtim: Nexhmedin Spahiu nëpër terr lidhet në emision live

Në momentin që Spahiu doli në ekran drejtpërdrejt, u pa se në atë moment nuk ka rrymë.

“Fatkeqësisht po operoj me një bateri dhe përmes valëve të internetit, përndryshe në Mitrovicë nuk ka energji elektrike, e kjo është fatkeqësi”

Spahiu u thirr të flasë për figurën e Xhafer Devës, për të cilin profesori tha se është figura më emblematike në historinë e Kosovës.

“Xhafer Deva është figura më emblematike në historinë e Kosovës dhe historinë e shqiptarëve. Është babai i idesë për pavarësinë e Kosovës, është krijuesi i shtetit shqiptar në kufijtë më të gjerë që ka pasur ndonjëherë…”, tha ndër të tjera Spahiu.

 

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!