E rrallë: Gruaja shtatzënë zbulon se është alergjike ndaj fëmijës së saj

Fiona Hoover vuri re fillimisht shenjat e kuqe në bark kur ishte në javën e 31 të shtatzënisë por ato u përkeqësuan më shumë. Mjekët e diagnostikuan atë me gjendje të rrallë autoimune Pemphigoid Gestationis.

Ata besojnë se kjo mund të jetë shkaktuar nga një gjen në ADN-në e djalit të saj. Barney është fëmija i dytë i Fionës, por ajo thotë se nuk ka vuajtur nga kjo sëmundje kur ishte shtatzënë me vajzën e saj. “Kisha disa shenja të vogla që më kruheshin rreth kërthizës, dhe më dukej sikur më kishin prekur hithrat.

Shkova te mjekët pas disa ditësh sepse po më kruheshin gjithnjë e më shumë dhe po bëhej e padurueshme. Ata më dhanë disa kremra por po bëheshin më të mëdha.

Barku im ishte mbuluar me pulla të kuqe. Ishte mjeku i tretë që shkova për t’u vizituar dhe tha se dukej si gjendja Pemphigoid Gestationis.“, tha ajo.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!