Krasniqi në Tiranë: Intensifikimi i bashkëpunimit Kosovë – Shqipëri duhet të jetë prioritet shtetëror 

Përmes një postimi në Facebook, Krasniqi tha se me Kryetaren Nikolla kanë diskutuar për thellimin e bashkëpunimit në mes të Kuvendit të Kosovës dhe Kuvendit të Shqipërisë dhe për mundësinë e krijimit të platformave të përbashkëta të veprimit.

 “Partia Demokratike e Kosovës e konsideron prioritet shtetëror intensifikimin e bashkëpunimit ndërmjet Kosovës dhe Shqipërise, në të gjitha fushat, andaj do të vazhdoj të luaj rol qendror në këtë drejtim. Dy shtetet tona duhet të jenë bashkë e më të forta, në rrugën e integrimit euro-atlantik.”, theksoi Kransiqi.

 Linku i pamjeve te takimit Krasniqi me kryetaren Nikolla:

https://wetransfer.com/downloads/1cd3a2e974c1fb9fac6a8e7764866a0720220210092154/2956b0b13caa274061d7adc5fec5579920220210092211/1c0b78

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!